Archiv aktualit

Program na rok 2018 je zde!

26.11.2017

Jsme rádi, že Vám můžeme představit 1.vydání Programu 2018. Obsahuje celkem 6 akcí, z čehož jsou tři jednodenní exkurze, dvě čtyřdenní exkurze - na základě ohlasů z roku 2017 jsme opět zařadili Krkonoše a Šumavu, a jedna výjimečná - podílíme se na přípravě 2.Charitativního retroplesu Mighty Shake Zastávka,, který bude ve stylu 20.-30.let minulého století, a jehož výtěžek je určen pro těžce mentálně i fyzicky postiženého Honzíka Holého.

Exkurze jsme se snažili připravit pestré: jedna vede na sever do Jeseníků, do kraje čarodějnických procesů a papírenské manufaktury, další směřuje naopak na jih a měla by potěšit chuťové buňky, protože obsahuje návštěvu výrobny čajů a bylinných produktů, ale také vinného sklepa. Krkonošská exkurze tentokrát směřuje do méně navštěvované východní části Krkonoš, kde se podíváme jak do Rýchorského pralesa, tak do dělostřelecké tvrze z opevnění z časů Prní republiky. Ale také na skok do Harrachova, do muzea i pivovaru. Na Šumavě chceme zamířit do jedné z nejkrásnějších částí, a to k Březnické myslivně na začátku Luzenského údolí, do přátelského bavorského Chamu či k Chalupské slati, anebo k Boubínu. 

Závěrečným dílem programu bude výlet do Adventní Vídně. Chceme tak nastartovat cyklus, který by každý rok vedl do jednoho města s krásnými Adventními trhy. No, a začít nemůžeme jinde, než v hlavním městě Vánočních trhů - ve Vídni.

Věříme, že si náš program a jeho filozofie již našla svoje příznivce. Snažíme se, abyste se s Kahánkem cítili dobře a odváželi si maximum zážitků a vlastivědných informací.

Pokud máte zájem - hlaste se! a pokud možno na vícedenní exkurze co nejdříve, protože musíme v určitý čas přihlašování uzavřít a závazně rezervovanou kapacitu potvrdit.    

KAHÁNEK se zapojil do projektů Rozkvetlá Trojice a Park U Kapličky

01.09.2016

Kahánek se v duchu svých stanov i programu stal jedním z účastníků projektů Rozkvetlá Trojice v Rosicích a Park U Kapličky v Zastávce. 
Oba tyto projekty se týkají výsadby stromů v přírodě, resp. rekultivace prostor v obci, jejich cílem je přispět ke kultuře života v místě, vracet místům jejich kulturní a společenský rozměr a přispívat o povědomí a sounáležitosti s místem, ve kterém žijeme.
Kahánek se do obou projektů zapojil finančním příspěvkem. Spojené síly všech zapojených partnerů a obcí společně s grantem Nadace Partnerství pro rosický projekt (Zastávka bohužel grantovou podporu nezískala) umožní přispět ke zlepšení životního prostředí v Rosicích a v Zastávce.    

Nové kontaktní místo a hodiny pro veřejnost

1.března 2016

Můžeme Vám oznámit, že od čtvrtku 3.3.2016 bude v provozu nové kontaktní místo, na kterém můžete řešit přihlašování na exkurze Kahánku i úhrady exkurzí a veškeré potřebné věci. 
Kontaktní místo je v kanceláři v Dělnickém domě v Zastávce, v 1.patře. Přístup je bočním vchodem Dělnického domu, Kontaktní místo bude v provozu vždy každý čtvrtek od 13:00 do 14:30, po telefonické domluvě na čísle 737 256 926 (PhDr.Ludvík Vaverka) i v jinou dobu.
Pro zájemce z Rosic je možná zajímavá informace, že Program Kahánku 2016 lze získat i v KIC Rosice, kde lze také v pracovní dny dopoledne a v pondělí a ve středu i odpoledne řešit přihlašování na exkurze a úhrady.     

bude nové kontaktní místo

6.1.2016

Oznamujeme,že dočasně je mimo provoz naše staré kontaktní místo (a tedy i kontaktní hodiny pro veřejnost) v kanceláři Mikroregionu Kahan v budově Obecního úřadu v Zastávce. Jakmile bude projednáno nové kontaktní místo, ihned o něm budeme informovat. Omlouváme se všem, kterým tento stav momentálně způsobil nějaké komplikace. 
Přihlašovat na exkurze je možné obvyklými způsoby, tj. e-mailem na adrese info@kahanek.org, elektronickou registrací přes web, anebo telefonicky na telefonu 737 256 926 (Ludvík Vaverka, člen výboru).
Děkujeme Vám za pochopení a přejeme Vám hodně zdraví, štěstí a osobní pohody v roce 2016. 
2015 08 06 592

Program exkurzí pro rok 2016 je tu!

7.10.2015

V sekci PROGRAM naleznete exkurze pro rok 2016 a jejich program a podrobnosti. Od této chvíle je možné se hlásit. 
Rádi bychom upozornili pouze na to, že na obě vícedenní exkurze (Krkonoše v červnu a Šumava v září) je třeba se hlásit nejpozději do 31.března 2016, a to z důvodu rezervace ubytování do tohoto data, kdy musíme potvrdit závaznou kapacitu. Týká se to jak hotelu v Rokytnici nad Jizerou, tak nám již známého Penzionu Böhmerwald v Železné Rudě.
Nově otevíráme možnost zakoupení dárkového certifikátu pro exkurze roku 2016. Certifikát může obdarovaný využít k úhradě kterékoliv z exkurzí z Programu 2016. Je to vhodný dárek např. k blížícím se Vánocům... máte-li o certifikát zájem, kontaktujte nás na e-mail s požadavkem na hodnotu certifikátu a jméno obdarovaného, následně zajistíme vše potřebné a po uhrazení ceny certifikátu Vám jej zašleme doporučeně poštou.